Największa giełda

Ranking kryptowalut luty 2019

Ranking kryptowalut luty 2019 wiosna

Od dawna na rynku kryptowalut nie było takiego miesiąca jak luty 2019 r, prawie wszystkie kryptowaluty z pierwszej dziesiątki widnieją na zielono, niektóre z naprawdę imponującymi wzrostami. Kapitalizacja wszystkich kryptowalut zwiększyła się w stosunku do stycznia o 18 %. Czyżby to był pierwszy zwiastun wiosny na rynku cyfrowych walut?

Ranking kryptowalut luty 2019

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 130 567 757 294 $

Zmiana w stosunku ubiegłego miesiąca: 18 %

Bitcoin zajmujący wciąż niezagrożoną pierwszą pozycję wzrósł w lutym o 13 %, wyznaczając tym samym kierunek dla pozostałych kryptowalut.

Na drugim miejscu w tym miesiącu znalazło się Ethereum z wzrostami sięgającymi 28 %. Na trzecią pozycję spadł XRP, którego kapitalizacja zwiększyła się o 6 %.

Czwartą pozycję utrzymał EOS osiągając prawie 50 % wzrostu. Miejsce piąte zajął Litecoin, który zwiększył swoją kapitalizację o 37 %. Zespół Litecoina ogłosił w tym miesiącu wiele partnerstw, mających na celu wprowadzenie transakcji poufnych i technologii MimbleWimble.

Litecoin bada technologię prywatności MimbleWimble i Extension Blocks

Na szóste miejsce spadł Bitcoin Cash, pomimo osiągnięcia wzrostów 12 %. Tether utrzymał pozycję siódmą i cenę w okolicach 1 $.

Na ósme miejsce wspiął się Stellar, zwiększając swoją kapitalizację o 10 %. Na dziewiątej pozycji znalazł się Tron, który jest jedyną kryptowalutą widniejącą na czerwono w lutowym rankingu. Poprzednie dwa miesiące Tron odnotowywał duże wzrosty, pomimo ogólnego negatywnego sentymentu, natomiast luty zakończył się dla niego ze spadkami 12 %.

I wreszcie na ostatniej dziesiątej pozycji mamy gwiazdę lutowego rankingu, a mianowicie Binance Coin (BNB) z oszałamiającymi wzrostami sięgającymi 74 %. BNB jest tokenem rodzimym giełdy Binance, która mimo bessy na rynku kryptowalut nie przestaje się rozwijać. Ostatnio został uruchomiony testnet zdecentralizowanej giełdy Binance DEX, ponadto platforma Binance Launchpad przeprowadziła z sukcesem kolejną sprzedaż ICO, tym razem tokena Fetch.AI.

https://gieldykryptowalut.pl/wiadomosci/siec-testowa-binance-chain-zostanie-uruchomiona-20-lutego/

Dodaj komentarz