Największa giełda

Ranking kryptowalut – luty 2018

Ranking kryptowalut z początkiem lutego prezentuje kilka zmian w stosunku do ubiegłego miesiąca, niektóre z kryptowalut zaliczyły wzrosty, inne spadki, pojawiły się też dwie nowości.

Ranking kryptowalut luty 2018

Pierwsze miejsce w zestawieniu przypada wciąż Bitcoinowi, choć jego kapitalizacja w stosunku do ubiegłego miesiąca spadła o 27 %, wynosząc obecnie 171 mld $.

Na drugie miejsce powróciło Ethereum, którego cena rośnie i sięga w tym momencie ponad 1 100 $. Kapitalizacja Ethereum wynosząca ponad 111 mld $, stanowi już ok. 22 % kapitalizacji całego rynku kryptowalut (Bitcoin stanowi ok. 33 %).

Trzecie miejsce w rankingu objął Ripple zaliczając spadek o 70 %, w stosunku do najwyższej ceny z ubiegłego miesiąca. Jego kapitalizacja 4 stycznia sięgnęła 148 mld $, obecnie jest to tylko 43 mld $.

Kolejne dwie pozycje nie zmieniły się od ostatniego miesiąca i zajmują je Bitcoin Cash i Cardano.

Szóste miejsce w zestawieniu objął Stellar, przeskakując aż o cztery oczka do góry od początku stycznia. Kapitalizacja Stellar powiększyła się o prawie 2 mld $ (20 %).

Siódma pozycja przypada w tym miesiącu NEO – nowość, która pierwszy raz pojawia się w zestawieniu 10 największych kryptowalut. Kapitalizajca NEO od początku stycznia wzrosła dwukrotnie, tak samo jak jego cena wynosząc obecnie ok. 130 $.

Na ósmym miejscu uplasował się Litecoin, spadając o dwie pozycje w stosunku do stycznia. Kapitalizacja Litecoina wynosi obecnie prawie 9 mld $, co oznacza spadek o 30 % od początku stycznia.

Na dziewiątej pozycji pojawiła się kolejna nowość – EOS z kapitalizacją 7,5 mld $ i wzrostem od początku stycznia o ponad 30 %.

Ostatnie, dziesiąte miejsce zajął na początku lutego NEM, spadając o dwie pozycje w stosunku do stycznia. Wokół NEM miało miejsce ostatnio spore zamieszanie, z powodu zhakowania giełdy Coincheck, w wyniku którego zniknęło ponad 500 mln NEM.

Coincheck lepszy od Mt. Gox, zhakowany na 500 mln $

Ze styczniowego zestawienia wypadła IOTA oraz DASH.

Dodaj komentarz