Największa giełda

Ranking kryptowalut listopad 2021

Miesiąc listopad upłynął na rynku kryptowalut pod znakiem spadków, jednakże w ostatnich dniach część kryptowalut zaczęła odbijać, kończąc miesiąc na zielono.

ranking kryptowalut listopad 2021

 

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 2 688 410 742 022 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: 1%

Bitcoin kończy miesiąc listopad z 6 % spadkiem i ceną na poziomie 58 000 dolarów.

Wzrostami w stosunku do ubiegłego miesiąca może się poszczycić Ethereum zyskujące 10 %. Jeszcze lepiej na tym tle wypada Binance Coin, którego cena w listopadzie wzrosła o 20 % i zbliżyła się dosyć znacząco do ostatniego majowego ATH wynoszącego 690 dolarów.

Będąca na piątym miejscu Solana rośnie w listopadzie o 9 %, głównie za sprawą ogłoszenia przez Grayscale nowego funduszu opartego na kryptowalucie.

Pozostałe kryptowaluty z pierwszej dziesiątki reprezentują negatywny sentyment i ich ceny na początku grudnia widnieją na czerwono. Największe spadki są udziałem Cardano (-20 %) i Dogecoina (-22%). Spadki zaliczyły take XRP oraz Polkadot.

Najważniejsze wiadomości na rynku krypto z listopada 2021

Mastercard uruchamia karty kryptowalutowe w rejonie Azji i Pacyfiku

Gigant płatniczy Mastercard kładzie coraz większy nacisk na rozwój swoich produktów cyfrowych rozszerzając usługę kryptowalutowych kart płatniczych na region Azji i Pacyfiku. Usługa będzie realizowana wraz z lokalnymi dostawcami, takimi jak Amber Group i Bitkub w Tajlandii oraz CoinJar w Australii.

Duży odpływ gotówki z rynku kryptowalut

W połowie miesiąca rynek cyfrowych aktywów zanotował spore spadki i znaczny odpływ kapitału. W ciągu zaledwie kilku godzin kapitalizacja kryptowalut zmniejszyła się aż o 400 miliardów dolarów. Być może jednym z powodów takiego stanu rzeczy był konsensus, do którego doszli wierzyciele upadłej giełdy Mt.Gox. W wyniku porozumienia na rynek już wkrótce może trafić dodatkowe 150 tys. Bitcoinów.

MicroStrategy nabywa kolejne 7000 Bitcoinów

Firma która w branży kryptowalut, ale i całym finansowym świecie zasłynęła z kupowania Bitcoinów, nie zwalnia tempa i nabywa kolejną transzę BTC. MicroStrategy jest obecnie w posiadaniu 121 044 BTC wartych niecałe siedem miliardów dolarów. Obawy wśród niektórych analityków budzi jednak fakt, że firma zaciągnęła aż 2 miliardy długu na poczet kupowanych Bitcoinów.

Dodaj komentarz