Największa giełda

Ranking kryptowalut – listopad 2018

Ranking kryptowalut listopad 2018

Listopad upłynął na rynku kryptowalut pod znakiem spadków i to dużych spadków. Pozycje w zestawieniu znacznie się przetasowały, pojawiła się też nowość, która weszła do pierwszej dziesiątki po niedawnym hard forku na Bitcoin Cash.

Ranking kryptowalut listopad 2018

Pierwsze miejsce w rankingu piastuje niezmiennie Bitcoin, pomimo że jego kapitalizacja spadła w ciągu ubiegłego miesiąca o 33 %.

Na drugiej pozycji uplasował się XRP, który przeskoczył Ethereum i cały czas zwiększa swoją przewagę. XRP również zaliczył spadki, ale w porównaniu do pozostałych kryptowalut z pierwszej dziesiątki były one najmniejsze – 15 %.

Na trzecim miejscu znajduje się obecnie Ethereum z kapitalizacją zmniejszoną aż o 40 % w przeciągu minionego miesiąca.

Na czwartej pozycji również zmiany, pojawił się tutaj Stellar, jak na razie z bardzo niewielką przewagą w stosunku do Bitcoin Cash, który spadł na piątą pozycję. Spadki na Stellarze wyniosły 25 %.

Piąte miejsce zajął Bitcoin Cash, który jest niechlubnym rekordzistą listopadowych spadków. Kapitalizacja BCH zmalała o 57 % w ciągu ubiegłego miesiąca i największy wpływ na tą sytuację miał hard fork, który odbył się 15 listopada i w wyniku którego powstała nowa kryptowaluta – Bitcoin SV. Nie dość, że fork na BCH odbył się w dość niesprzyjającym czasie, bo podczas bessy na kryptowalutach, to jeszcze pociągnął za sobą wojny o moc obliczeniową pomiędzy dwoma przeciwstawnymi obozami. Efektem tej sytuacji jest degradacja pozycji Bitcoin Cash, który kiedyś był nawet uznawany za konkurencję w stosunku do Bitcoina.

Na hard forku Bitcoin Cash skorzystał niewątpliwie Bitcoin SV, który przebojem wdarł się na dziewiąte miejsce w rankingu kryptowalut. Bitcoin SV jest nazywany przez swoich twórców “prawdziwym Bitcoinem” i “prawdziwą wizją Satoshi Nakamoto”, ale jak na razie pokazuje tylko jak łatwo zyskać pozycję, na którą inne kryptowaluty pracują latami.

Bitcoin Cash podzielił się na dwie kryptowaluty po wczorajszym hard forku

Stellar w ciągu zeszłego miesiąca przeskoczył dwa miejsca do góry i zajmuje teraz pozycję czwartą, choć i jego spadki nie ominęły i wynosły 25 %.

Na siódmej pozycji znajduje się obecnie EOS, którego kapitalizacja spadła aż o 43 %. Miejsce siódme w zestawieniu utrzymał Litecoin ze spadkami 31 %. Na dziesiątą pozycję spadło Cardano, z kapitalizacją mniejszą o 41 %.

3 komentarze do “Ranking kryptowalut – listopad 2018”

Dodaj komentarz