Największa giełda

Ranking kryptowalut kwiecień 2021

Kwiecień był kolejnym dobrym miesiącem dla rynku kryptowalut. Kapitalizacja wszystkich cyfrowych walut zwiększyła się o 18 % przekraczając po raz pierwszy w historii 2 biliony dolarów, a wiele kryptowalut znacznie zwiększyło swoją wartość i osiągnęło nowe rekordy cenowe.

ranking krypto kwiecień 2021

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 2 220 576 744 469 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: 18 %

Cena Bitcoina w stosunku do ubiegłego rankingu zmniejszyła się o 2 % i wynosi obecnie około 57 000 dolarów. Niemniej jednak, Bitcoin w połowie kwietnia wyznaczył nowe historyczne ATH na poziomie 64 863 dolarów.

Znajdujące się na drugim miejscu Ethereum systematycznie pnie się do góry osiągając raz za razem nowe ATH, ostatnie na poziomie 2 868 dolarów. Cena ETH w stosunku do minionego miesiąca zwiększyła się o 48 %.

Pozycję trzecią zajmuje, tak jak w zeszłym miesiącu, Binance Coin, dla którego kwiecień był rekordowym miesiącem. Cena BNB zwiększyła się niemal dwukrotnie osiągając poziom 641 dolarów.

Na czwarte miejsce powróciła kryptowaluta XRP, której cena w stosunku do początku kwietnia zwiększyła się o 177 %. XRP zaczyna odrabiać straty związane z pozwem sądowym od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Żeby jednak ustanowić nowe ATH, cena XRP musiała by wynosić ponad drugie tyle co w tym momencie.

Na szóste miejsce przebojem wdarła się kryptowaluta Dogecoin, której cena w kwietniu urosła o ponad 500 %. Cena DOGE jest co chwilę podbijana przez znane osoby z Elonem Muskiem na czele.

Siódme miejsce w dzisiejszym rankingu należy do Cardano, którego cena w kwietniu zwiększyła się o 13 %. Pozycje ósma przypadła w udziale kryptowalucie Polkadot, która w przeciągu kwietnia spadła o 4 %.

Uniswap znajduje się na miejscu dziewiątym, cena UNI w kwietniu wzrosła o 38 %. Na dziesiątą pozycję wskoczył w dzisiejszym rankingu Bitcoin Cash, który w kwietniu osiągnął 78 % wzrostu.

Dodaj komentarz