Ranking kryptowalut kwiecień 2022

Miesiąc kwiecień na rynku kryptowalut odznaczył się dużymi spadkami. Kapitalizacja wszystkich cyfrowych walut spadła o 18 %.

ranking kryptowalut kwiecień 2022

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 711 854 296 978 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: -18%

Cena Bitcoina w kwietniu zmalała o 16 % i wynosi obecnie niecałe 38 tysięcy dolarów. Bitcoin od swojego ostatniego ATH z listopada ubiegłego roku spadł już niemal o 45 %. Przypominamy, że cena BTC zaledwie pół roku temu wynosiła ponad 68 tysięcy dolarów.

Ethereum w zeszłym miesiącu również zanotowało 16 % spadku i jego cena waha się w tym momencie w okolicach 2 700 dolarów. Sytuacja ETH w odniesieniu do ceny z ostatniego ATH wygląda niemalże tak samo jak w przypadku Bitcoina. Poł roku temu cena Ethereum zanotowała szczyt na poziomie 4 900 dolarów, dziś jest to o 44 % mniej.

Cena Binance Coin w zeszłym miesiącu spadła o 10 % i wynosi obecnie 385 dolarów.

Pozostałe kryptowaluty z pierwszej dziesiątki również zanotowały obniżkę cen w stosunku do marca, spadając o 22-33 %.

Na ostatnim dziesiątym miejscu dzisiejszego rankingu uplasował się kolejny stablecoin – Terra USD (UST). Jest to jeden ze stablecoinów tworzonych przez projekt Terra.

Najważniejsze wiadomości na rynku krypto z marca 2022

Zakaz prywatnych portfeli kryptowalutowych w UE

Na początku ubiegłego miesiąca świat kryptowalut obiegła informacja o przegłosowaniu przez Komisję Europejską zakazu prywatnych portfeli kryptowalutowych. Oznacza to, że giełdy i kantory będą zmuszone pobierać od użytkownika informacje do kogo należą zewnętrzne adresy kryptowalutowe. Ponadto portfele, które do tej pory umożliwiały anonimowe przechowywanie i operowanie kryptowalutami, jak MetaMask czy Trezor, będą miały obowiązek przeprowadzania weryfikacji tożsamości.

Ethereum znów opóźnia przejście na PoS

Deweloper Ethereum Tim Beico poinformował, że proces przejścia Ethereum na Proof of Stake po raz kolejny zostanie opóźniony. Termin, który wcześniej zakładano przypadał na czerwiec 2022 roku, dzisiaj mówi się o przedłużeniu całego procesu o kilka miesięcy.

Użytkownicy portfela Trezor narażeni na ataki phishingowe

Zewnętrzny dostawca usługi mailingowej dla portfela Trezor poinformował o poważnym wycieku danych klientów, między innymi adresów mailowych i przybliżonej lokalizacji. W związku z tym ostrzega się użytkowników portfela o możliwości pojawienia się ataków phishingowych. Trezor prosi o zachowanie czujności, nieklikanie w linki otrzymane w wiadomościach email oraz w żadnym wypadku o niepodawanie frazy seed jeżeli urządzenie Trezor o to nie poprosi.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments