Największa giełda

Ranking kryptowalut – kwiecień 2018

ranking kryptowalut kwiecień 2018

Początek wiosny oznacza wzrosty i budzenie się wszystkiego na nowo do życia. Czego nie można powiedzieć o kryptowalutach, na których spadki wciąż się pogłębiają. Kapitalizacja całego rynku kryptowalut spadła aż o 40 % w stosunku do początku marca i prawie o 70 % od największych wzrostów z grudnia 2017 r.

Ranking kryptowalut kwiecień 2018

Ranking niewiele się zmienił w stosunku do ubiegłego miesiąca, pierwsze pięć miejsc zajmują te same kryptowaluty co w marcu, z tą różnicą że ich cena jest średnio o połowę mniejsza.

Wyjątek w tym miesiącu stanowi kryptowaluta znajdująca się obecnie na szóstej pozycji – EOS, która w marcu zajmowała miejsce dziewiąte. Kapitalizacja EOS spadła w stosunku do ubiegłego miesiąca, ale nie był to taki spadek jak w przypadku pozostałych kryptowalut, o ok. 25 %. Cena EOS w stosunku do Bitcoina wzrosła o ok. 5 %. Nie jest to może znacznym sukcesem, ale jednak zauważalnym, w sytuacji gdy większość kryptowalut odnotowuje znaczące spadki.

Cena EOS może być pompowana w związku z ważnym wydarzeniem zaplanowanym na czerwiec 2018 r., a mianowicie uruchomieniem blockchaina EOS.

Znaczące spadki w tym miesiącu odnotowało NEO, spadając z miejsca szóstego na dziewiąte. Kapitalizacja NEO zmalała aż o 60 % w stosunku do poprzedniego rankingu.

Na dziesiątym miejscu pojawiła się po raz kolejny IOTA, tym samym z rankingu najlepszej dziesiątki wypadło Monero, plasując się jednak bardzo blisko, bo na jedenastej pozycji.

1 komentarz do “Ranking kryptowalut – kwiecień 2018”

Dodaj komentarz