Największa giełda

Ranking kryptowalut czerwiec 2022

Czerwiec był bardzo krwawym miesiącem dla kryptowalut, takich spadków branża nie widziała od lat. Kapitalizacja całego rynku zmalała o jedną trzecią i pierwszy raz od długiego czasu wynosi mniej niż 1 bilion dolarów.

ranking kryptowalut czerwiec 2022

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 864 921 209 105 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: -33 %

Bitcoin spadł w czerwcu o 39 % i jego cena wynosi obecnie mniej niż 20 tys. dolarów. Jeszcze gorszy wynik zanotowało znajdujące się na drugim miejscu Ethereum, spadając w ostatnim miesiącu o 46 %.

Od czasu ostatniego ATH cena Bitcoina spadła już o 72 %, natomiast w przypadku Ethereum o 78 %.

Kryptowaluty znajdujące się na dalszych pozycjach straciły mniej więcej jedną czwartą do jednej trzeciej swojej wartości. Największe spadki w czerwcu przypadły jednak dwóm największym kryptowalutom: BTC oraz ETH.

W rankingu nie doszło do zmian na pozycjach, jedynie o dwa miejsca spadło Cardano, tym samym na jego miejsce wskoczył stablecoin BUSD.

Obecnie w zestawieniu dziesięciu największych kryptowalut znajdują się trzy stablecoiny: USDT, USDC oraz BUSD.

Najważniejsze wiadomości z minionego miesiąca

Celsius wstrzymuje wypłaty

Kolejna duża firma z branży kryptowalut jest na krawędzi upadku, Celsius – platforma pożyczkowa zarządzająca miliardami dolarów w aktywach kryptowalutowych, poinformowała o wstrzymaniu wypłat środków. Celsius zmaga się z utratą płynności, spowodowaną ciągłymi spadkami cen na rynku kryptowalut.

Terraform w coraz większych opałach

Platforma Terra, która w ubiegłym miesiącu przeżyła spektakularną katastrofę zakończoną prawie wyzerowaniem wartości swojego tokena LUNA, jest pod coraz czujniejszym okiem regulatorów ze Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. Kłopoty spadają na barki założyciela projektu Do Kwon, któremu postawiono zarzut nielegalnej sprzedaży papierów wartościowych w USA.

Groźba destabilizacji USDT

Paolo Ardoino, dyrektor Tethera, twierdzi że duże fundusze hedgingowe dążą do zdestabilizowania ceny USDT, poprzez zakładanie wielomilionowych pozycji na sprzedaż. Zdaniem Ardoino fundusze chcą doprowadzić do zmniejszenia ceny Tethera, aby kupić go po niższej cenie.

Dodaj komentarz