Największa giełda

PwC akceptuje pierwszą płatność w Bitcoinach

PwC – PricewaterhouseCoopers jedna z największych na świecie firm księgowo-doradczych zaakceptowała pierwszą płatność w Bitcoinach za usługę doradczą.

Płatność została zaakceptowana przez oddział PwC w Hong Kongu, gdzie firma współpracuje z wieloma startupami zaangażowanymi w branżę kryptowalut. PwC akceptując zapłatę w Bitcoinach chce się bardzie otworzyć na nowe technologie oraz potrzeby swoich klientów. PwC zamierza również włączyć do swoich usług doradzanie w zakresie inwestowania i handlu kryptowalutami oraz ICO.

This decision helps illustrate how we are embracing new technology and incorporating innovative business models across our full range of services

PwC

PricewaterhouseCoopers należy do tzw. “wielkiej czwórki”, która gromadzi cztery największe firmy księgowo-audytorskie na świecie. Oprócz PwC należą do niej: Deloitte, Ernst & Young (EY) oraz KPMG.

Pierwszą firmą z “wielkiej czwórki”, która zaakceptowała Bitcoina jest Ernst & Young (EY), od stycznia 2017 r. jej klienci mają możliwość dokonywania płatności za usługi doradcze i księgowe w Bitcoinach. Ponadto EY zainstalowała w swoich biurach bankomaty Bitcoinowe oraz udostępniła swoim pracownikom portfel w ramach własnej aplikacji.

Dodaj komentarz