Największa giełda

Prawie 4 mln zł zainwestowane w polską Whisky Palikota poprzez tokeny JPW21

Na rynku polskim pojawiła się unikalna możliwość zainwestowania w rzemieślniczo wytwarzaną whisky. Inwestycja została stokenizowana, co oznacza że decydując się na wkład finansowy, inwestor otrzyma tokeny JPW21.

Twórcą projektu jest znany wszystkim Polakom Janusz Palikot, przedsiębiorca osiągający duże sukcesy w rewitalizacji polskiego browaru Tenczynek.

Projekt Beczki Palikota wskrzesza tradycyjną produkcję polskich alkoholi destylowanych, której historia sięga co najmniej 1553 roku. Browar Tenczynek słynął nie tylko z wytwarzania znanego w wielu kręgach piwa, ale również z produkcji alkoholi wysokoprocentowych.beczki palikota

Tenczynek po odniesieniu sukcesu w browarnictwie, rozpocznie również produkcję kraftowego whisky wytwarzanego według tradycyjnych receptur. Pomysłodawcą projektu jest Janusz Palikot, na swoim koncie mający sukcesy takich spółek, jak Ambra (lider rynku win w Polsce) czy Polmos Lublin.

Projekt Beczki Palikota proponuje inwestycję w alkohol, którego pierwsze butelki zostaną rozlane w 2024 roku. Decydując się na inwestycję kupujesz tokeny JPWhisky2021. Po trzech latach możesz odebrać zarezerwowaną whisky w półlitrowych butelkach lub wypłacić wartość butelki whisky w złotówkach pomniejszoną o koszt jej sprzedaży przez spółkę albo reinwestować w kolejną partię whisky.

inwestycja tokeny beczki palikota

W pierwszej emisji udostępnionych zostanie 500 beczek whisky o pojemności 50 litrów każda. Inwestycja w wysokości 100 PLN jest równoznaczna z rezerwacją półlitrowej butelki kraftowej whisky powstałej w Beczkach Palikota.

emisja whisky

Inwestycja odbywa się za pośrednictwem platformy od finansowania społecznościowego (crowdfundingu) i tokenizacji na blockchainie Mosaico oraz polskiej giełdy kryptowalut Kanga Exchange.

Plusy inwestycji w Beczki Palikota:

  • Dzięki temu że inwestycja wiąże się z zakupem tokenów, można je sprzedać tuż po dokonaniu akcji crowdfundingowej na giełdzie Kanga Exchange.
  • Minimalny próg inwestycyjny jest bardzo niski, wynosi 100 zł, co ułatwia zaangażowanie się w projekt szerszej grupie inwestorów
  • Historycznie inwestycje w wysokoprocentowy alkohol są opłacalne i odporne na zawirowania ekonomiczne
  • Inwestycja ta nie wymaga wygospodarowania odpowiedniego miejsca do przechowywania butelek lub beczek z alkoholem

Minusy inwestycji w Beczki Palikota:

  • Ryzyko związane z rynkiem kryptowalut i tokenami kryptograficznymi, które nie są sektorem regulowanym
  • Ogólne ryzyko związane z produkcją i przechowywaniem whisky, takie jak: błędy w procesie produkcyjnym, zanieczyszczenie alkoholu, zalanie piwnic w których przechowywany jest alkohol itp.

beczki palikota gif

Dodaj komentarz