Największa giełda

Pozew przeciwko ustawie bitcoinowej w Salwadorze

Deputowany partii opozycyjnej w Salwadorze oraz grupa obywateli, złożyli pozew przeciwko nowej ustawie uznającej Bitcoina jako legalny środek płatniczy. 

Zdaniem posła Jaime Guevara z opozycyjnej partii Farabundo Marti National Liberation Front (FMNL), ustawa ta jest niezgodna z konstytucją i nie bierze pod uwagę negatywnych konsekwencji jakie może mieć stosowanie Bitcoina jako formy płatności.

FMNL jest jedną z dwóch głównych partii politycznych w kraju, a sam poseł Guevara pełni funkcję zastępcy departamentu na północnym wschodzie kraju.

Ustawa czyniąca Bitcoina prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze, została przegłosowana większością głosów 8 czerwca, stawiając BTC na równi z dolarem amerykańskim.

Jak powiedział jeden z obywateli podpisujących się pod pozwem „Prawo bitcoin polega na rabowaniu kieszeni ludzi, jest zwolnione z podatku” i ma nadzieję, że Izba Konstytucyjna Sądu Najwyższego orzeknie przeciwko nowo wprowadzonej ustawie. Może być to jednak trudne, ponieważ władza sądownicza w Salwadorze jest całkowicie kontrolowana przez partię prezydenta Bukele.

Dodaj komentarz