Największa giełda

Powstanie token ERC-20 powiązany 1:1 z Bitcoinem

bitcoin erc20

Amerykańska firma BitGo zajmująca się bezpieczeństwem blockchain i oferująca portfel kryptowalutowy, ogłosiła utworzenie tokenu opartego na standardzie ERC-20 i powiązanego z Bitcoinem w stosunku 1:1. Projekt o nazwie Wrapped Bitcoin (WBTC) ma być połączeniem mocy Bitcoina z elastycznością ERC-20.

Today we’re announcing Wrapped Bitcoin (WBTC), a collaborative effort with a community of partners to bring Bitcoin to the Ethereum network as an ERC20 token. The token will bring the stability and value of Bitcoin to Ethereum’s expansive ecosystem of decentralized applications.

BitGo

Uruchomienie WBTC planowane jest w styczniu 2019 r. przy współpracy z wieloma zdecentralizowanymi projektami jak: Kyber Network, Republic Protocol, MakerDAO, Dharma, Airswap, IDEX, Compound, DDEX, Hydro Protocol, Set Protocol, Prycto, RadarRelay, Gnosis.

Zdaniem BitGo: “Użytkownicy WBTC będą mogli wykorzystywać tokeny w wielu różnych zdecentralizowanych przypadkach użycia, w tym na zdecentralizowanych giełdach (DEX), jako zabezpieczenie dla stable coin lub pożyczek, na płatności i inteligentne kontrakty w ekosystemie Ethereum.”

bitgo wbtc

Wizją BitGo jest wniesienie technicznego przywództwa w rozwój zaawansowanych projektów blockchain oraz tokenizacji, poprzez użycie tokena WBTC.

Dodaj komentarz