Największa giełda

Powstanie stablecoin powiązany z japońskim jenem

japonia

Japoński gigant GMO Internet Group, oświadczył że wyemituje stablecoin oparty na narodowej walucie Japonii. Kryptowaluta o nazwie GMO Japanese YEN (GJY) ma zostać uruchomiona w krajach azjatyckich w 2019 r.

GMO Internet will start full-scale preparations to launch a stablecoin, a cryptocurrency with stable value, with a view to entering “payment service” in the cryptocurrency sector.

Stablecoins are price-stable cryptocurrencies whose values are backed mainly by legal currencies. GMO Internet plans to launch a Japanese yen-pegged currency “GMO Japanese YEN (ticker symbol: GJY)” through “Z.com,” the global brand for overseas strategies of GMO Internet Group, in Asian countries in 2019.

GMO Internet Group

W swoim oświadczeniu GMO podsumowuje, że w tym momencie istnieje 57 stablecoinów, z czego 23 są obecnie w obiegu. Kapitalizacja całego rynku stablecoinów sięga 3 mld dolarów. Kryptowaluta oparta na japońskim jenie zdaniem GMO “ma duży potencjał, by być idealną walutą o wysokiej niezawodności”, oferującą niskie opłaty i szybkie transakcje.

Ostatnio następuje wysyp nowych stablecoinów, głównie powiązanych z dolarem amerykańskim, ale też z funtem brytyjskim i wkrótce z jenem japońskim.

Dwa kolejne stablecoiny: Gemini Dollar i Paxos Standard

1 komentarz do “Powstanie stablecoin powiązany z japońskim jenem”

  1. …a kiedy powstanie PoLCoin? w skrócie POL? Pieniadz nieuzyteczny nie niesie dla mnie zadnej wartosci. Stad z uwagi na to, ze do platnosci mamy BitCoina i 2000 innych krypto to dla mnie jedyna uzyteczna krypto jest ZCR ZCore w tej chwili.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz