Największa giełda

Powstała polska aplikacja do rozliczania kryptowalut

Dla wszystkich mających problem z rozliczaniem się z kryptowalut, polski zespół stworzył aplikację Cryptiony, która w łatwy sposób wyliczy podatek z tytułu zbycia cyfrowych walut.

Aplikacja Cryptiony została uruchomiona 22 lutego i oferuje integracją z czterema popularnymi giełdami kryptowalut: Binance, Bitbay, Bitstamp oraz Coinbase Pro. W razie korzystania z innych platform istnieje możliwość wgrania pliku Excel według szablonu dostępnego w aplikacji. Można również wprowadzić ręcznie transakcje do rozliczenia.

Po wprowadzeniu historii transakcji aplikacja wyliczy zobowiązania podatkowe użytkownika. W przypadku transakcji fiat na parach walutowych innych niż PLN, aplikacja przeliczy transakcje po kursie opublikowanym przez Narodowy Bank Polski – zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami dotyczącymi rozliczania kryptowalut. Istnieje też możliwość wygenerowania raportu podatkowego w formacie PDF. Dane z raportu należy wprowadzić w swoim zeznaniu podatkowym na PIT-38 w sekcji E.

W przypadku handlu okazjonalnego, czyli do 10 transakcji fiat rocznie, korzystanie z aplikacji jest całkowicie darmowe. W przypadku większej liczby transakcji konieczny jest zakup rozszerzonego pakietu za 199 zł lub 599 zł. W tym celu twórcy aplikacji zapewnili wygodne metody płatności: Blik, Paypal lub płatność szybkim przelewem. Do końca lutego ważny jest kod rabatowy: EARLY_ACCESS uprawniający do rabatu w wysokości 25%.

Dodaj komentarz