Największa giełda

Powstaje film dokumentalny o Ethereum

Projekt filmu dokumentalnego “Ethereum: The Infinite Garden” pozyskał od inwestorów prawie 2 miliony dolarów. Jego premiera planowana jest na 2023 rok.

Będzie to dzieło, które w rzetelny sposób ma przedstawić założenia i wizje blockchaina Ethereum. W fimie zagra sam założyciel projektu, Vitalik Buterin.

W środę rozpoczęła się kampania finansowania filmu, której efektem było zebranie środków w wysokości 1 035,96 ETH o wartości około 2 milionów dolarów. Suma przekroczyła założenia organizatorów, którzy planowali pozyskać 750 ETH. Zdecydowana większość środków zostanie przeznaczona na tworzenie filmu, a 3 % powędruje na Gitcoin, w postaci grantów wspierających innowacyjne projekty open-source.

“Ethereum: The Infinite Garden” ma być dokumentalnym filmem pełnometrażowym, w którym zagrają prawdziwe osoby zajmujące się projektem Ethereum. Dzieło przedstawi “innowacyjne zastosowania blockchaina Ethereum w świecie rzeczywistym, zagorzałą społeczność entuzjastów i deweloperów oraz jego twórcę, Vitalika Buterina”. Główny pomysł filmu został opracowany przez dyrektora wykonawczego Ethereum Foundation, Aya Miyaguchi.

Dodaj komentarz