Największa giełda

Polygon przebija Ethereum w liczbie aktywnych adresów

Liczba aktywnych dziennych adresów Polygon przekroczyła liczbę adresów w pierwszej warstwie Ethereum – twierdzi współzałożyciel projektu.

Współtwórca Polygona (MATIC) Michailo Bjelic twierdzi, że w poniedziałek 27 września liczba aktywnych adresów Polygon wyniosła 351 tys. podczas gdy w sieci Ethereum było to 326 tys.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy liczba aktywnych adresów Polygon wzrosła o 330 %, podczas gdy w przypadku pierwszej warstwy Ethereum liczba ta spadła o 12 % w tym samym okresie.

Ponadto z danych Polygonscan wynika, że na platformie Polygon przeprowadzanych jest obecnie 5,7 miliona transakcji. W pierwszej warstwie Ethereum jest to tylko 1,1 miliona. Mniejsza liczba transakcji jest przypisywana wysokim opłatom transakcyjnym na blockchainie Ethereum.

Polygon, pierwotnie znany jako Matic Network jest platformą przeznaczoną do budowania i łączenia sieci blockchain kompatybilnych z Ethereum. Twórcy projektu mówią, że chcą stworzyć “Internet łańcuchów bloków Ethereum”. Co oznacza, że szukają skalowalnych rozwiązań obsługujących wielołańcuchowy ekosystem Ethereum.

Projekt Polygon stara się dostarczać bezpieczne rozwiązania pozbawione typowych wad obecnych w sieci Ethereum, jak wysokie opłaty za gaz czy niskie prędkości. Wielołańcuchowy system Polygon przypomina w swej strukturze takie projekty jak Polkadot, Cosmos czy Avalanche. Jednak jak twierdzą twórcy Polygona, ma on nad nimi trzy główne przewagi:

– Jest w stanie w pełni korzystać z efektów sieciowych Ethereum

– Jest z natury bezpieczniejszy

– Jest bardziej otwarty i mocniejszy

Polygon

Dodaj komentarz