Największa giełda

Polkadot i Chainlink utworzyły sojusz dla rozwoju DeFi

Polkadot stworzyła sojusz projektów DeFi, do którego dołączył Chainlink oraz kilka innych firm z branży zdecentralizowanych finansów. Polkadot DeFi Alliance zapewni platformę do dyskusji i swobodnego wyrażania opinii w sprawie rozwoju ekosystemu Polkadot.

Sojusz przedstawi szeroką gamę wiodących projektów, między innymi to gdzie rozpocząć budowanie przy użyciu Substrate, strategie dołączania do sieci Polkadot oraz jak zacząć myśleć o zarządzaniu następną generacją DeFi.

Sojusz zgromadził już część wczesnych zespołów spadochronowych i aplikacyjnych Polkadot. Obejmują one między innymi: Moonbeam, w pełni kompatybilny z Ethereum inteligentny spadochronowy kontrakt; Plasm Network, który zapewnia technologie warstwy 2, w tym roll-upy i sidechains; Tidal Finance, rynek ubezpieczeniowy, który umożliwia użytkownikom tworzenie niestandardowych puli ubezpieczeń i wiele innych.

Do sojuszu dołączył również Chainlink i jak powiedział Dan Kochis: „Jako członek-założyciel Polkadot DeFi Alliance, Chainlink jest podekscytowany, że może pomóc ukierunkować rozwój rosnącego ekosystemu zdecentralizowanych aplikacji finansowych firmy Polkadot. Poprzez promowanie najlepszych praktyk deweloperów w zakresie protokołów DeFi, ekosystem Polkadot może stać się silniejszy niż kiedykolwiek”.

Dodaj komentarz