Największa giełda

Podatek od kryptowalut – nowa aplikacja do wspomagania rozliczeń

Handlujący na kryptowalutach mają coraz więcej narzędzi i usług oferujących rozliczenia podatkowe w zakresie handlu kryptowalutami.

Właśnie powstał projekt dla polskich podatników spekulujących na kryptowalutach, polska firma informatyczna zaprezentowała program Bitraport, który rozwiązuje problem skomplikowanej kwestii związanej z obliczaniem podatku od kupna i sprzedaży kryptowalut.

Aplikacja na tle istniejących rozwiązań wyróżnia się przede wszystkim podejściem technicznym do sposobu obliczeń. Chodzi głównie o nacisk na prywatność i bezpieczeństwo naszych operacji giełdowych. Chmura rzeczywiście jest wspaniałym rozwiązaniem dla wielu obszarów świata IT, bardzo często niezastąpionym, jednak są sytuacje, gdzie klasyczny program komputerowy jest po prostu wciąż najlepszym wyjściem.

Program nie jest serwerową aplikacją typu SaaS, a klasycznym programem na komputery z systemem Windows, warty podkreślenia jest fakt, że do przechowywania historii operacji, na podstawie której dokonuje obliczeń, Bitraport nie używa serwerów firmy czy innej chmury obliczeniowej.

Bitraport naturalnie pobiera i przelicza aktualne i archiwalne kursy walut obcych potrzebne do wyliczania, w przypadku gdy handlujemy inną walutą, niż polski złoty. Program generuje raporty ze szczegółową listą transakcji w kilku najpopularniejszych formatach, takich jak: PDF, XLS, ODS i inne.

Bitraport wspiera multikonta, znajdzie więc zastosowanie również w biurach rachunkowych oraz może okazać się bardzo przydatnym narzędziem, dla doradców podatkowych zajmujących się wspomaganiem rozliczeń. Oficjalny start zaplanowany jest na pierwszą połowę stycznia, do tego czasu możesz skorzystać z promocji, zapisując się na listę chętnych pod adresem: bitraport.pl

Dodaj komentarz