Największa giełda

Poczta w Vaduz oferuje usługę wymiany BTC

lichtenstein btc

Urząd pocztowy w Vaduz, stolicy Lichtensteinu oferuje usługę wymiany kryptowalut. Początkowo wymiana będzie dotyczyć tylko Bitcoina ale w kolejnym etapie ma zostać rozszerzona o cztery inne kryptowaluty. Usługa jest realizowana we współpracy z firmą Vugendex Suisse z siedzibą w Zug, która jest operatorem największej sieci bankomatów kryptowalutowych w Szwajcarii. W przyszłości Urząd planuje rozszerzyć usługę o inne placówki pocztowe w Lichtensteinie.

After an introductory phase, the offer will be extended to other post offices and the exchange of additional cryptocurrencies … It will then be possible to change bitcoin (BTC), ethereum (ETH), litecoin (LTC), bitcoin cash (BCH) and ripple (XRP).

Liechtensteinische Post AG

W ogłoszeniu opublikowanym przez Urząd można przeczytać, że po zakupie BTC klienci otrzymają “fizyczny portfel kryptowalutowy”, który będzie zawierał zarówno klucze publiczne, jak i prywatne.

Firma Vugendex Suisse, która będzie współpracować z pocztą przy tworzeniu usługi wymiany kryptowalut, posiada 26 bankomatów kryptowalutowych w Szwajcarii, w których oferuje wymianę BTC, ETH oraz LTC.

Dodaj komentarz