Największa giełda

Pierwszy bank w Europie umożliwiający dostęp do kryptowalut

bitcoin

Tuż za naszą południową granicą, czeski bank Expobank, uruchomił innowacyjne na skalę europejską konto NEO, które umożliwia inwestowanie w kryptowaluty, startup-y oraz metale szlachetne.

Na stronie banku czytamy, że NEO to “unikalne konto bankowe, które łączy w sobie tradycyjną bankowość i świat FINTECH”. Expobank umożliwia klientom, jako pierwszy konwencjonalny bank w Europie, inwestowanie w Bitcoina, startup-y lub metale szlachetne, a także korzystanie z usług ubezpieczeniowych. Do partnerów banku należą:

  • WBTCB (World Bitcoin Business) umożliwiający handel Bitcoinem
  • Czeska platforma crowdfundingowa Fundlift dzięki której można inwestować w startup-y
  • Mennica Czeska za pomocą, której można kupować metale szlachetne
  • Firma ubezpieczeniowa Allianz

partnerzy expobank

Usługa Expobank jest innowacyjna zarówno na skalę europejską, jak i światową. Być może to świadczy o kierunku w jakim będzie w niedalekiej przyszłości zmierzać tradycyjna bankowość.

Spełniamy coraz bardziej wymagające wymagania konsumentów. W szczególności młode pokolenie oczekuje innowacji wykraczających poza tradycyjną koncepcję bankowości. Zmierzamy do tego, aby stać się nowoczesną platformą cyfrową, w której zwykłe konta oszczędnościowe nie wystarczą. Konto NEO jest pierwszym ważnym krokiem w naszej stopniowej cyfryzacji i możesz teraz spodziewać się dalszych wydarzeń, które będziemy wprowadzać

prezes Expobank CZ, Ilya Mitelman

1 komentarz do “Pierwszy bank w Europie umożliwiający dostęp do kryptowalut”

Dodaj komentarz