Największa giełda

Giełda Bybit ostrzega przed phishingiem, zachowaj ostrożność!

Wraz z popularnością kryptowalut rośnie też popularność krypto scamów. Giełda Bybit ostrzega i przypomina jak się przed nimi ustrzec.

Giełda Bybit informuje o rosnącej ostatnio popularności oszust związanych z phishingiem przez emaile oraz wiadomości SMS. Aby zmniejszyć ryzyko takich zdarzeń należy zastosować się do kilku ważnych zasad bezpieczeństwa:

  1. Zadbaj o ustawienie silnego hasła do swojego konta Bybit oraz przypisanego adresu email. Ważne aby te hasła różniły się od siebie, nie ustawiaj takiego samego hasła do emaila i do konta na giełdzie! Hasło powinno składać się z co najmniej 8 znaków, zawierających kombinację dużych i małych liter oraz znaków specjalnych.
  2. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, korzystaj z weryfikacji dwuetapowej Google 2FA oraz Anti-phishing Code.
  3. Zwracaj uwagę na adres URL giełdy Bybit, pamiętając że oszuści często tworzą fałszywe strony odsyłające do logowania się na giełdzie, dzięki czemu mogą przechwycić Twoje dane i wyczyścić Twoje konto. Tylko oryginalna domena www.bybit.com daje gwarancję bezpieczeństwa.
  4. Oficjalne emaile od giełdy Bybit wysyłane są tylko z adresów zawierających nazwę domeny: @bybit.com. Wszystkie inne emaile wysłane z innych adresów np. @gmail.com nie są oficjalnymi emailami od giełdy Bybit.
  5. Bybit nigdy nie poprosi Cię o przesłanie środków na zewnętrzne adresy różne od tych wyświetlanych na Twoim koncie Bybit. Jeśli spotkasz się z taką prośbą, niezwłocznie poinformuj o tym obsługę giełdy.
  6. Pamiętaj o regularnym monitorowania aktywności na swoim koncie Bybit, zwracając uwagę na wszelkie podejrzane akcje.
  7. Bybit nigdy nie zamieści żadnego linku URL w przypadku kontaktu przez wiadomość SMS. W przypadku otrzymania takiego linku w wiadomości od Bybit niezwłocznie poinformuj o tym przez live chat na stronie Bybit.

Stosując powyższe zasady bezpieczeństwa znacznie zmniejszasz ryzyko padnięcia ofiarą oszustwa i utraty swoich środków. Dowiedz się więcej o tej platformie, jak działa i jakie oferuje produkty oraz sprawdź opinie użytkowników giełdy Bybit.

bybit rejestracja

Dodaj komentarz