Największa giełda

PayPal wprowadza stablecoina PYUSD na blockchain Solana

Stablecoin PYUSD, należący do giganta płatniczego PayPal (PYPL), zadebiutuje na blockchainie Solana prawie rok po premierze na Ethereum.

To posunięcie może przyciągnąć nowe zainteresowanie tym skromnym aktywem kryptograficznym, które nie zdobyło dużej popularności mimo wsparcia znanej marki. Obecnie PYUSD ma około 8600 posiadaczy na Ethereum i kapitalizację rynkową poniżej 400 milionów dolarów, co jest niewielką wartością w porównaniu do konkurentów, takich jak Circle i Tether.

Partnerstwo MoonPay i PayPal ma na celu poprawę doświadczenia użytkownika i zwiększenie wykorzystania kryptowalut w USA. Jose Fernandez da Ponte, starszy wiceprezes PayPal ds. blockchain, zaznaczył, że chociaż Ethereum działa dobrze, to dla płatności detalicznych potrzebna jest sieć obsługująca co najmniej 1000 transakcji na sekundę z niskimi kosztami transakcji, wyrażonymi w groszach, a nie dolarach.

Ponadto, PYUSD na Solanie zyska nowe funkcje, które nie byłyby możliwe na Ethereum. Dzięki standardom „Token Extensions” sieci Solana, PYUSD może oferować sprzedawcom bardziej poufne przelewy. To jedna z kilku zalet związanych z zgodnością i programowalnością PYUSD na Solanie.

Dodaj komentarz