Największa giełda

PayPal uruchomi płatności kryptowalutowe dla milionów Amerykanów

Gigant finansowy PayPal potwierdził, że zamierza uruchomić usługę płatności kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych.

Dyrektor generalny firmy, Dan Schulman, w rozmowie z Reuters, ujawnił że już niedługo PayPal zacznie akceptować kryptowaluty jako środek płatniczy w milionach punktów sprzedaży.

“Po raz pierwszy możesz bezproblemowo korzystać z kryptowalut w taki sam sposób, jak z karty kredytowej lub debetowej z portfelem PayPal.” powiedział Dan Schulman, prezes i dyrektor generalny PayPal

Usługa umożliwi użytkownikom płacenie za produkty i usługi za pomocą kryptowalut posiadanych na koncie PayPal. Obejmie ona cztery obecnie obsługiwane przez PayPal kryptowaluty: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH). Płatności będą dostępne w zatwierdzonych punktach sprzedaży i prawdopodobnie system będzie je automatycznie przeliczał na waluty fiducjarne. Klienci mają być zwolnieni z jakichkolwiek opłat transakcyjnych.

Na początku ubiegłego roku PayPal dodał obsługę powyżej wymienionych kryptowalut. Jednak do tej pory użytkownicy mogli tylko kupować i sprzedawać te aktywa lub przechowywać je w swoim portfelu. Dziś PayPal informuje o wprowadzeniu płatności kryptowalutowych, co może być olbrzymim przełomem, biorąc pod uwagę, że firma ma ponad 300 milionów użytkowników i prawie 20 milionów aktywnych sprzedawców.

Dodaj komentarz