Największa giełda

Paragwaj zamierza przyjąć kryptowaluty śladem Salwadoru

Paragwaj jest kolejnym krajem z regionu Ameryki Południowej, który chce się zwrócić w kierunku zaakceptowania kryptowalut.

Paragwajski kongresmen Carlitos Rejala i senator Fernando Silva Facetti w najbliższą środę zamierzają przedstawić ustawę o Bitcoinie, która w przejrzysty sposób ma nakreślić ramy prawne dla BTC i innych aktywów cyfrowych w kraju. Szczegóły nie są znane, ale wiadomo że jeden z obozów proponuje podążenie tą samą ścieżką co Salwador i uznanie Bitcoina za prawny środek płatniczy.

Jestem tutaj, aby zjednoczyć Paragwaj – mówi kongresmen Rejala i dodaje że on i jego współpracownicy szykują dla kraju wielką niespodziankę związaną z walutami cyfrowymi.

Rejala ostatnio na swoim profilu na Twitterze poinformował swoich obserwujących, że cyfrowe aktywa będą związane z „ważnym projektem„, który wprowadzi w Paragwaju innowacje o światowym zasięgu. Prawdopodobnie plan kongresmena zakłada, aby Paragwaj stał się centrum kryptowalutowym w regionie, może także centrum wydobycia Bitcoina.

Dodaj komentarz