715x100 bitbay

neo opis kryptowalutyNEO

Data rozpoczęcia: 2014 r. pod nazwą AntShares (ANS)

Ilość monet: ograniczona do 100 mln NEO (wszystkie wyemitowane)

NEO jest kryptowalutą i platformą opartą na blockchainie, umożliwiającą rozwój zasobów cyfrowych i inteligentnych kontraktów. NEO jest pierwszym chińskim projektem bazującym na technologii blockchain, z otwartym kodem źródłowym. Pierwotnie projekt istniał pod nazwą AntShares, w sierpniu 2017 r. nastąpił rebranding w wyniku, którego kryptowaluta zmieniła nazwę na NEO.

Aktualny kurs NEO

NEO nazywany bywa chińską odpowiedzią na Ethereum. Podobnie jak w przypadku ETH, w sieci NEO funkcjonuje tzw. GAS, który służy do opłacania usług dostępnych w blockchainie NEO. GAS można pozyskać będąc posiadaczem NEO lub jako nagrodę za zatwierdzenie bloku, można go też kupić na giełdzie. Platforma NEO umożliwia tworzenie projektów ICO.

NEO opiera się na konsensusie DBFT (Delegated Byzantine Fault Tolerance), w którym wybrane na drodze głosowania Nody księgowe zatwierdzają blok na podstawie 66 % zgody. Za wykonaną pracę Nody księgowe otrzymują określoną ilość GAS oraz opłaty za transakcje znajdujące się w bloku. Żeby prowadzić Noda księgowego trzeba spełnić określone wymagania, w tym być posiadaczem 1 000 GAS.

Czas pomiędzy kolejnymi blokami: 15 – 20 sekund.

Strona internetowa: neo.org
Wykres kursu: kryptowaluty.info.pl/kurs-neo

 

Opisy pozostałych kryptowalut

1 komentarz do “Opis NEO”

  1. Pingback: Pierwsza konferencja NEO Developers Conference – Kryptowaluty

Dodaj komentarz