715x100 bitbay

Lisk opis

Lisk

Data rozpoczęcia: 24 maj 2016 (ICO).

Tokenem kryptowaluty Lisk jest LSK. Ilość monet nieograniczona, dystrybucja początkowa 100 000 000.

Lisk jest zdecentralizowaną platformą opartą na technologii blockchain służącą do tworzenia aplikacji w języku JavaScript. Język JavaScript jest szeroko rozpowszechniony i używany przez światowe korporacje jak Google, przez to jest dobrze znany i stosowany przez większość programistów.

Aktualny kurs Lisk

Aplikacje tworzone na platformie Lisk powstają w formie bocznych łańcuchów połączonych z głównym blockchainem. Dzięki temu wszelkie zmiany, w tym także forki są dokonywane w bocznych blockchainach bez ingerencji w główny łańcuch.

Lisk pozwala na stworzenie całkowicie spersonalizowanych aplikacji dostosowanych do potrzeb twórcy. Ponadto platforma oferuje narzędzia do rozwoju tych aplikacji, w tym także możliwość stworzenia unikatowego interfejsu użytkownika.

Na bocznych łańcuchach można wykorzystywać tokeny LSK lub stworzyć nową własną walutę.

Platforma Lisk jest jednym z pierwszych projektów wykorzystujących konsensus DpoS (Delegated proof of Stake), w którym społeczność wybiera delegatów dołączających bloki. Aktywnych, wybranych na drodze głosowania delegatów jest 101, pozostali znajdują się na liście rezerwowej. Każdy użytkownik posiadający walutę LSK ma prawo do oddania głosu, którego moc jest proporcjonalna do ilości posiadanych tokenów. Oddanie jednego głosu kosztuje 1 LSK.

Wybrany delegat może premiować użytkowników, którzy na niego zagłosowali poprzez oddawanie im części udziału ze swoich zysków.

Nagroda za potwierdzenie bloku wynosiła początkowo 5 LSK, po około roku zmniejsza się o 1 LSK, docelowo ma wynosić 1 LSK.

Nowy blok dodawany jest co 10 sekund.

Strona internetowa: lisk.io
Wykres kursu: kryptowaluty.info.pl/kurs-lisk

 

Opisy pozostałych kryptowalut

3 komentarze do “Opis Lisk”

  1. Pingback: BitBay współorganizuje serię meetupów Lisk w Polsce – GIEŁDY KRYPTOWALUT
  2. Pingback: Zbliża się relaunch Liska – już 20 lutego – Kryptowaluty
  3. Pingback: Abucoins wprowadził Lisk – GIEŁDY KRYPTOWALUT

Dodaj komentarz