Największa giełda

Opera doda Polygon do swojego cyfrowego portfela

Przeglądarka Opera zamierza dodać wsparcie dla kryptowaluty Polygon w swoim cyfrowym portfelu na początku 2022 roku.

Opera zamierza na początek otworzyć dostęp do Polygon dla 80 milionów użytkowników korzystających z systemu Android, a później rozszerzyć usługę na inne urządzenia mobilne i platformy.

Polygon jako rozwiązanie do skalowania drugiej warstwy Ethereum został stworzony z myślą o wyeliminowaniu największych bolączek dotykających użytkowników ETH, a mianowicie wysokich opłat za gaz oraz wolnego czasu transakcji.

Dzięki integracji z Polygon użytkownicy zyskają dostęp do zdecentralizowanych aplikacji dApps, takich jak Sushiswap, Curve i Aave oraz gier opartych na technologii blockchain i platform oferujących handel niewymienialnymi tokenami NFT, takich jak Decentraland, Opensea i Sandbox.

„Dzięki tej integracji setki milionów aktywnych użytkowników Opery każdego miesiąca będą mogły korzystać z kwitnącego ekosystemu dApps firmy Polygon i najlepszej w swojej klasie technologii Web 3.0” – powiedział Arjun Kalsy, wiceprezes ds. rozwoju w Polygon.

Rozwiązania do skalowania warstwy drugiej Ethereum zyskują coraz większe zainteresowanie, ponieważ oferują rozwiązanie najbardziej palącego problemu dotykającego użytkowników ETH: wysokich opłat. Pod koniec września informowaliśmy, że liczba aktywnych adresów Polygon przekroczyła liczbę adresów w pierwszej warstwie Ethereum.

Polygon znajduje się obecnie na 14 miejscu w notowaniach CoinMarketCap (CMC), jego cena przez ostatnie 24 godziny wzrosła o 14 %, a w ciągu minionego tygodnia aż o 40 %.

Polygon i Solana w portfelu Opera

Nie tylko Polygon zostanie zintegrowany z portfelem cyfrowym Opera już na początku 2022 roku, niedawno zespół programistów przeglądarki poinformował, że doda wsparcie także dla kryptowaluty Solana. Opera stanie się pierwszą przeglądarką obsługującą zdecentralizowane aplikacje oparte na Solanie, wyprzedzając tym samym Brave.

Solana podobnie jak Polygon jest ceniona za szybkość transakcji oraz niskie opłaty. Jej kapitalizacja jest wyceniana przez CMC 57 miliardów dolarów, co plasuje kryptowalutę na wysokim piątym miejscu w rankingu.

Dodaj komentarz