Największa giełda

Od lipca ruszy blockchainowy system eVoting dla akcjonariuszy

gpw blockchain

Oparty na technologii blockchain system eVoting przeznaczony dla akcjonariuszy zostanie uruchomiony na przełomie czerwca i lipca 2019 r. System tworzony przez IBM oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych (KDPW), umożliwi zdalny udział i głosowanie na walnych zgromadzeniach akcjonariuszy spółek notowanych na giełdzie – informuje Rzeczpospolita.

Platforma eVoting będzie oparta na oprogramowaniu Hyperledger Fabric 1.0, które zapewni odpowiednie szyfrowanie głosowań i ograniczenie do minimum możliwości ingerowania w wyniki całego procesu. Celem projektu jest zwiększenie zaangażowania inwestorów w życie spółki oraz usprawnienie przygotowania i obsługi głosowań.

Pierwsza propozycja stworzenia systemu do głosowania dla akcjonariuszy, opartego na technologii blockchain padła już w 2008 r. Minęło więc sporo czasu zanim ideę udało się wprowadzić życie.

Polska Giełda Papierów Wartościowych interesuje się technologią blockchain także na innych polach. Ostatnio pisaliśmy o tym, że giełda planuje stworzyć “platformę dla stokenizowanych aktywów na bazie technologii blockchain”.

GPW wykorzysta blockchain do stworzenia platformy stokenizowanych aktywów

Dodaj komentarz