Największa giełda

Obywatele Malezji zdecydują jaki będzie dalszy los kryptowalut

kuala-lumpur

Bank Centralny Malezji (Negara Bank) ogłosił, że zamierza opublikować “concept paper”, w którym obywatele zdecydują jaka ma być przyszłość kryptowalut. Bank poinformował, że nie zamierza ani zbanować, ani zalegalizować w pełni cyfrowych walut. “Concept paper” ma zostać przygotowany jeszcze w tym miesiącu.

Basically, we will let the cryptocurrency promoters including bitcoin, ethereum and ripple to be more transparent, the methods to be more transparent and people behind the scene are to be more transparent too. By doing so, the public can decide on its own if they want to invest in cryptocurrencies.

<span class="su-quote-cite">Bank Centralny w Malezji</span>

Stanowisko Banku Centralnego odnośnie kryptowalut jest tożsame ze stanowiskiem Ministerstwa Finansów Malezji, które nie zamierza uznać kryptowalut za legalny środek płatniczy, ale nie chce też ich zakazać, aby nie ograniczać innowacyjności w sektorze finansowym.

Malezja w ostatnich latach odnotowuje wysoki wzrost gospodarczy, otwarty stosunek do kryptowalut i technologii blockchain może jej zapewnić konkurencyjność wśród takich gigantów technologicznych jak Korea Południowa czy Japonia.

 

Dodaj komentarz