Największa giełda

Nowy Samsung Galaxy S10 będzie zabezpieczał kryptowalutowe klucze prywatne

samsung s10 kryptowaluty

Najnowszy flagowy telefon firmy Samsung będzie zawierał dedykowaną funkcję bezpiecznego przechowywania przeznaczoną dla prywatnych kluczy kryptowalutowych.

Galaxy S10 is built with defense-grade Samsung Knox, as well as a secure storage backed by hardware, which houses your private keys for blockchain-enabled mobile services.

Samsung

Na stronie Samsunga możemy przeczytać, że:

“Knox firmy Samsung to gwarancja bezpieczeństwa urządzenia, która zapewnia swobodę pracy i odtwarzania treści – jak chcesz, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Samsung Knox to wbudowana w urządzenia Samsung platforma wraz z zestawem rozwiązań gwarantujących niezrównane bezpieczeństwo.

Platforma Samsung Knox jest wbudowywana w smartfony, tablety i inne urządzenia przenośne Samsung w trakcie ich produkcji. Oznacza to, że już w momencie wyjęcia z opakowania urządzenie jest w nią wyposażone. Platforma Knox oparta na nakładających się mechanizmach ochrony i bezpieczeństwa zapobiega włamaniom, złośliwemu oprogramowaniu i innym zagrożeniom.”

Oficjalna premiera Samsunga Galaxy S10 miała miejsce dzisiaj i na stronie producenta pojawiła się pełna specyfikacja produktu.

Plotki na temat wsparcia kryptowalut w nowym Galaxy S10 krążyły już od dawna, ale oficjalne potwierdzenie pojawiło się dopiero w dniu premiery.

Samsung Galaxy S10 nie jest jedynym smartfonem wyposażonym w funkcje przeznaczone dla kryptowalut. W maju ubiegłego roku korporacja HTC Electronics zaprezentowała smartfon HTC Exodus, który będzie obsługiwał wiele blockchainów, w tym Bitcoina i Ethereum, a także Brave jako domyślną przeglądarkę. Ponadto w grudniu 2018 r. Sirin Labs wprowadził na rynek Finney, “pierwszy na świecie” smartfon blockchain.

Dodaj komentarz