Największa giełda

Nowy król crawdfundingu – IEO zebrało prawie pół miliarda dolarów od początku roku

ieo pół miliarda

Pogłoski o tym że branża ICO jest martwa, krążą w świecie kryptowalut już od dawna, ale okazuje się że IEO, czyli nowa upgrade’owana wersja ICO, stała się godnym następcą zbierając od początku tego roku prawie 500 mln $. Nie wliczając w to kwoty 1 mld $ jakie miał zebrać Bitfinex w swoim prywatnym IEO.

InWara's IEO report.pdf - Dysk Google
Fundusze zebrane poprzez IEO wg raportu InWara

Według platformy analitycznej InWara rekordzistą w ilości przeprowadzonych IEO jest brytyjska giełda kryptowalut Latoken, na drugim miejscu znalazła się platforma Binance.

Największy zwrot z inwestycji przyniosły projekty Matic oraz BitTorrent, oba uruchomione na Binance Launchpoad. Nie wszystkie IEO okazały się jednak zyskowne, wczesne projekty przeprowadzone przez Binance jak Bread czy Gifto nie odniosły sukcesu.

inwara binance

Pod względem ilości zebranych funduszy przoduje zdecydowanie giełda Gate.io, która zebrała 290 mln $ przeprowadzając zaledwie trzy IEO. Binance Launchpad plasuje się w tym zestawieniu na czwartej pozycji z kwotą 85 mln $.

fundusze ieo gate.io

Inaczej rzecz ma się w kręgu projektów ICO, według raportu BitMEXa branża w pierwszym kwartale tego roku zaliczyła spadki na poziomie 97 % w stosunku do ubiegłego roku. Wygląda na to, że prawie cały kapitał płynnie przeniósł się z ICO do mniej ryzykownego IEO.

Initial Exchange Offerings – BitMEX Blog

Dodaj komentarz