Największa giełda

Nowy ASIC Ethereum – czy to koniec kopania przez karty graficzne?

server

Wczoraj jedna z głównych firm badawczych Wall Street, Susquehanna poinformowała swoich klientów, że uzyskała potwierdzenie iż firma Bitmain rozpoczęła produkcję urządzeń ASIC do kopania Ethereum. W związku z tym Susquehanna obniżyła prognozę cen dla producentów kart graficznych, Nvidii oraz AMD.

Analityk Susquehanna Christopher Rolland powiedział, że Bitmain – największy na świecie producent urządzeń ASIC, zacznie dostarczać koparki do Ethereum już w drugim kwartale 2018 r. Dodał też, że co najmniej trzy inne firmy pracują nad tego typu urządzeniami.

During our travels through Asia last week, we confirmed that Bitmain has already developed an ASIC…for mining Ethereum, and is readying the supply chain for shipments in 2Q18

While Bitmain is likely to be the largest ASIC vendor (currently 70-80% of Bitcoin mining ASICs) and the first to market with this product, we have learned of at least three other companies working on Ethereum ASICs, all at various stages of development.

Christopher Rolland

Obecnie Ethereum kopane jest za pomocą kart graficznych, wprowadzenie urządzeń typu ASIC sprawi że kopanie przy użyciu kart graficznych stanie się mniej wydajne, a ponadto spowoduje dużo większą centralizację. Szczegółowe informacje o kopaniu kryptowalut znajdziecie w poniższym wpisie.

Co to jest kopanie kryptowalut (mining)?

EDIT 04.04.2018 r.

Bitmain potwierdził oficjalnie utworzenie koparki ASIC, przeznaczonej do wydobywania Ethereum i innych kryptowalut opartych na Ethash. Firma przyjmuje już wstępne zamówienia, koparki mają zostać dostarczone w lipcu 2018 r.

asic ethereum

2 komentarze do “Nowy ASIC Ethereum – czy to koniec kopania przez karty graficzne?”

  1. Wytłumacz mi jak karta GTX zarabia 180 zł na miesiąc a prądu zużywa 30 zł to jak Twoim zdaniem jest to nieopłacalne. Chyba że myślisz że w miesiąc dorobisz się 2 aut i postawisz dom.

    Odpowiedz
  2. Kopanie w ogóle przestało się opłacać małym domowym użytkownikom, tylko kopalnie negocjujące ceny prądu zarabiają jeszcze. A koparki asic to słaby biznes przy cenie btc do 10000 USD póki co to koniec chyba że ktoś lubi takie hobby zarabiać na prąd.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz