Największa giełda

Nowe ICO: Fiat Based Token (polski stablecoin)

fiat based token

Misją Fiat Based Token jest umożliwienie wszystkim korzystania ze zdecentralizowanych usług w łatwy i intuicyjny sposób. Twórcy projektu chcą stworzyć najbardziej funkcjonalną aplikację płatniczą, w której pieniądze z kont IBAN można natychmiast wymienić na Smart Fiat – waluty takie jak EUR lub USD, które mogą wchodzić w interakcje z inteligentnymi kontraktami.

W wywiadzie dla portalu Comparic, CEO projektu Sonia Targosz stwierdziła, że:

potencjał rynku stablecoinów jest bardzo duży i „dobry moment” (na wprowadzenie stablecoina – red.) będzie trwał jeszcze przez długi okres. Na rynku pojawia się coraz więcej stablecoinów, ale wciąż są to rozwiązania przeznaczone dla ludzi z branży kryptowalut. Wierzę, że misją stablecoinów jest doprowadzenie do masowej adopcji technologii blockchain, a do tego będzie potrzebny lepszy user experience i prostota.

Sonia Targosz, CEO Fiat Based Token

Fiat Based Token ma na celu stworzenie całej infrastruktury płatniczej, która będzie mogła pełnić funkcję konta osobistego. Oprócz tego token może spełniać rolę tzw. punktów lojalnościowych.

ICO projektu planowane jest w pierwszym kwartale 2019 r., ale jak podkreśla CEO Sonia Targosz rozważane są różne formy finansowania.

2 komentarze do “Nowe ICO: Fiat Based Token (polski stablecoin)”

Dodaj komentarz