Największa giełda

NFT już niedługo na Instagramie – mówi Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg podczas ostatniego przemówienia powiedział, że Instagram zamierza wprowadzić tokeny NFT w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Przemawiając na festiwalu SXSW w Austin w Teksasie, dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, powiedział że tokeny niezamienialne NFT powinny w ciągu kilku najbliższych miesięcy pojawić się na platformie Instagram.

Nie jestem dziś gotowy, aby ogłosić dokładnie, co to będzie – powiedział Zuckerberg – Ale jest możliwość, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy wprowadzimy NFT

Zuckerberg powiedział, że użytkownicy będą mogli przenieść swoje NFT na Instagram, a z czasem ma też pojawić się możliwość tworzenia nowych tokenów.

Dyrektor generalny Meta i inne osoby z kierownictwa już wcześniej wyrażały zainteresowanie tokenami niezamienialnymi NFT. Szef Instagrama, Adam Mosseri, już wcześniej komunikował, że Instagram aktywnie bada wprowadzenie tej możliwości.

Zainteresowanie NFT wciąż na wysokim poziomie

Instagram nie byłby pierwszą platformą społecznościową, która zamierza zintegrować NFT. Do tematu tokenów niezamienialnych skłania się również Twitter, który w styczniu udostępnił funkcję umożliwiającą użytkownikom iOS w ramach usługi subskrypcji Twitter Blue przekształcanie NFT w ich zdjęcia profilowe.

Tokeny NFT wiążą się nierozerwalnie z koncepcją wirtualnego świata metaverse. Jest to kierunek w jakim podąża Meta, o czym dobitnie świadczy zmiana nazwy z dawnego Facebooka. Zuckerberg twierdzi, że tokeny niezamienialne mogą odegrać w tej koncepcji niebagatelną rolę:

Na dłuższą metę mam nadzieję, że ubrania, które nosi twój awatar w metawersie, mogą zostać wybite jako NFT – powiedział Zuckerberg

Pod koniec stycznia Meta poinformowała o uruchomieniu nowego superkomputera, który ma w przyszłości stworzyć platformę metaverse. AI Research SuperCluster (RSC) ma służyć do badań nad sztuczną inteligencją, będąc zdaniem swoich twórców najpotężniejszą maszyną tego typu na świecie. W konsekwencji testy prowadzone przez RSC w przyszłości mają stanowić podwaliny do stworzenia wirtualnego wszechświata metaverse.

Dodaj komentarz