Największa giełda

Największy na świecie fundusz inwestycyjny BlackRock zamierza zainwestować w BTC

Fundusz inwestycyjny BlackRock, zarządzający aktywami o wartości 7,81 bilionów dolarów, zamierza zainwestować w kontrakty terminowe na bitcoina. 

Jak wynika z dokumentu złożonego przed amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, dwa produkty w portfolio BlackRock: BlackRock Global Allocation Fund, INC i BlackRock Funds V, umieściły bitcoina na swojej liście instrumentów pochodnych dopuszczonych do użytku.

Jest to pierwszy raz, kiedy BlackRock umieścił bitcoina w swoich dokumentach regulacyjnych. W prospekcie złożonym przed SEC, BlackRock stwierdza, że „Niektóre fundusze mogą angażować się w kontrakty futures oparte na bitcoinie”. Nie jest wiadome za pośrednictwem jakiej giełdy BlackRock miałby rozpocząć swoją inwestycję w najstarszą kryptowalutę.

Fundusz BlackRock jest graczem nawet większym od Grayscale, który na dzień dzisiejszy zainwestował w bitcoina już niemal 23 miliardy dolarów. Kwoty o jakich się pisze w kontekście tak dużych instytucji jak Grayscale, czy BlackRock są trudne do pojęcia dla zwykłego zjadacza chleba i można się spodziewać że rynek bitcoina i kryptowalut może się całkowicie zmienić za ich pośrednictwem.

Dodaj komentarz