Największa giełda

Największy na świecie bank powierniczy wchodzi w kryptowaluty

BNY Mellon, największy na świecie bank powierniczy, zarządzający aktywami o wartości przekraczającej 41 miliardów dolarów, ogłosił że zamierza uruchomić usługi powiernicze dla kryptowalut.

Platforma zbudowana przez BNY Mellon jak na razie będzie przechowywać Bitcoina, Ethereum i inne kryptowaluty o dużej kapitalizacji, ale jak zaznaczył Mike Demissie, szef działu zaawansowanych rozwiązań w BNY Mellon „będzie to napędzane zainteresowaniem i popytem klientów, a także śledzimy działania regulacyjne, aby mieć pewność, że obsługujemy aktywa dozwolone na danym rynku”.

Jak stwierdził Demissie, usługa przechowywania kryptowalut to dopiero początek, dalsze działania BNY Mellon związane z kryptowalutami, będą zależeć od potrzeb klientów banku.

Wszystko sprowadza się do tego, czego potrzebują od nas nasi klienci. Więc to nie jest tylko przechowywanie tych aktywów, chcą je wykorzystać do celów pożyczkowych, chcą je wykorzystać jako zabezpieczenie. Następnie rozważamy również emisję aktywów cyfrowych, takich jak tokenizowane papiery wartościowe, prawdziwe aktywa.

Mike Demissie, szef działu zaawansowanych rozwiązań w BNY Mellon

BNY Mellon zaznaczył, że jest dumny z tego, że jest pierwszym z dużych amerykańskich banków powierniczych, który oferuje usługę dla aktywów cyfrowych. Krążą plotki, że nad podobnymi rozwiązaniami pracują także JPMorgan, Citi Bank oraz Goldman Sachs.

Zgodnie ze stanowiskiem Departamentu Usług Finansowych Stanu Nowy Jork, instytucja bankowa posiadająca licencję państwową, taka jak BNY Mellon, jest upoważniona do przechowywania aktywów cyfrowych bez konieczności uzyskiwania licencji BitLicense.

Dodaj komentarz