Największa giełda

Najnowszy ranking kryptowalut

change tether

Ranking kryptowalut na koniec września nie wygląda optymistycznie, większość kryptowalut odnotowała spadki pogłębiając trwający od stycznia 2018 r. trend spadkowy. Trzy pozycje spośród pierwszej dziesiątki kryptowalut zaznaczyły się jednak na zielono, spośród nich największe wrażenie robi XRP.

Najnowszy ranking kryptowalut wrzesien 201

Ogólnie rynek kryptowalut w dalszym ciągu odnotowuje spadki, kapitalizacja zmalała w tym miesiącu o kolejne 9 % wynosząc obecnie 223 098 036 346 $. Pojawiły się natomiast we wrześniu wyjątki, które przełamały trend spadkowy. Najpoważniejszym z nich jest XRP, którego cena od początku września wzrosła aż o 74 %. Kurs XRP poszybował do góry po ogłoszeniu kilku partnerstw z globalnymi instytucjami finansowymi oraz po informacji, że platforma xRapid zostanie uruchomiona w przyszłym miesiącu. Wzrosty odnotowane przez XRP w zeszłym miesiącu pozwoliły mu na chwilę wskoczyć na drugie miejsce w rankingu CoinMarketCap. Obecnie kryptowaluta ponownie znajduje się na trzeciej pozycji, jednak różnica w kapitalizacji pomiędzy XRP a Ethereum jest na tyle mała, że nawet niewielki wzrost ceny XRP może spowodować zmianę w rankingu.

Kolejną kryptowalutą która w tym miesiącu widnieje na zielono w naszym zestawieniu jest Stellar, którego cena wzrosła o 13 %. Trzecią i ostatnią, kryptowalutą z niewielkim wzrostem w ubiegłym miesiącu jest Tether. Cena USDT co prawda nieznacznie spadła, ale jego kapitalizacja ponownie wzrosła, znak to że Tether po raz kolejny został dodrukowany. W temacie stablecoin’ów coś się jednak poruszyło w tym miesiącu. Pojawiło się kilka nowych stablecoin’ow powiązanych z dolarem amerykańskim i regulowanych przez oficjalne instytucje państwowe, które zostały wprowadzone na giełdy: 

  • Paxos Standard Token (PAX) na Binance
  • USD//Coin (USDC) na Poloniexa i KuCoin

  • Gemini Dollar (GUSD) na giełdę braci Winklevoss
  • TrueUSD (TUSD) na Bittrexie od marca i na Binance od maja

https://gieldykryptowalut.pl/wiadomosci/kolejny-stablecoin-wkracza-na-gieldy-usd-coin-na-poloniexie-i-kucoin/

Pozostałe kryptowaluty w rankingu zaliczyły spadki rzędu 3-19 %. Na ostatnie dziesiąte miejsce powróciło Monero, spychając tym samym IOTA na pozycję jedenastą.

Dodaj komentarz