Największa giełda

Musk woli DOGE od Bitcoina

Elon Musk na swoim Twitterze napisał, że Tesla zacznie przyjmować płatności w Dogecoinie. W dodatku szef Tesli otwarcie przyznaje, że w wielu aspektach uznaje wyższość Dogecoina nad Bitcoinem.

W czasie rozmowy z Time Magazine Musk powiedział: “Bitcoin nie jest dobrym substytutem waluty transakcyjnej. Mimo że został stworzony jako głupi żart, Dogecoin lepiej nadaje się do wykonywania transakcji. Całkowity przepływ środków, który wykonuje się za pomocą Dogecoina, podobnie jak transakcje dzienne, ma znacznie wyższy potencjał niż w przypadku bitcoina”

Argumenty wysunięte przez Muska spowodowały następnie decyzję o wypróbowaniu DOGE do płatności za produkty Tesli, podobno jednak zakupy będą ograniczone do pewnych akcesoriów i produktów sprzedawanych przez firmę. Tesla spróbuje jak sprawdza się taki model płatności i zadecyduje czy go kontynuować.

Przypominamy, że wcześniej w tym roku Tesla zaakceptowała Bitcoina do płatności za swoje samochody. Później jednak wycofała się z tej decyzji, tłumacząc się niekorzystnym wpływem Bitcoina na stan środowiska naturalnego. Wydobycie BTC pochłania ogromne ilości energii elektrycznej, a to dla Elona Muska przekreśla możliwość zaimplementowania kryptowaluty do globalnych płatności.

W rozmowie z Time Magazine Musk wysuwa jednak zgoła inne argumenty, przede wszystkim wysokie koszty transakcji w sieci Bitcoin. Może to oznaczać, że wbrew wcześniejszym zapewnieniom BTC nie zostanie ponownie zaakceptowany jako forma płatności za samochody Tesla.

To już kolejny rozdział niekończącej się epopei pod tytułem “Elon Musk i Dogecoin”. Cena DOGE nieznacznie drgnęła po tej wypowiedzi, ale nie udało się jej pokonać negatywnego sentymentu panującego obecnie na rynku kryptowalut.

Dodaj komentarz