Największa giełda

Monero kopane poprzez reklamy na Youtube

Kilka dni temu pojawiły się w sieci doniesienia, że reklamy na stronie YouTube zawierają skrypty kopiące Monero. W większości przypadków reklamy te wykorzystywały publicznie dostępny JavaScript, dostarczany przez CoinHive.

Sprawa została nagłośniona kiedy użytkownicy YouTube zaczęli się skarżyć, że reklamy w serwisie uruchamiają ich programy anty-wirusowe, które rozpoznają usługę o nazwie CoinHive, służącą do kopania kryptowalut. Więcej o CoinHive przeczytacie w artykule o nieświadomym kopaniu kryptowalut.

Ponad 500 mln ludzi nieświadomie kopie kryptowaluty

YouTube jest dobrym miejscem na umieszczenie złośliwego oprogramowania kopiącego, ponieważ użytkownicy serwisu spędzają tam relatywnie dużo czasu, przez co kopanie kryptowalut za pomocą ich komputera staje się bardziej opłacalne. Problem na YouTubie został usunięty parę godzin po nagłośnieniu sprawy.

Kryptowalutą, która najczęściej jest kopana za pomocą skryptu CoinHive jest Monero. Algorytm Monero został zaprojektowany tak, aby umożliwiał kopanie kryptowaluty za pomocą komputerów oraz kart graficznych. Więcej o Monero przeczytacie na stronie z opisem kryptowaluty.

Opis Monero

1 komentarz do “Monero kopane poprzez reklamy na Youtube”

  1. Pingback: Witryny rządowe padły ofiarą ataków hakerów kopiących kryptowaluty – Kryptowaluty

Dodaj komentarz