Największa giełda

Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy uruchamiają swoją kryptowalutę

blockchain imf

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) i Bank Światowy wspólnie uruchomiły prywatny blockchain oraz kryptowalutę Learning Coin, która przez portal Financial Times została nazwana “quasi-kryptowalutą”. Quasi lub inaczej prawie-kryptowalutą, ze względu na fakt, iż Learning Coin nie będzie wyceniany w żadnej walucie fiat czyli nie będzie miał wartości pieniężnej.

Learning Coin został stworzony w celach edukacyjnych, aby w praktyczny sposób dowiedzieć się jak działa technologia blockchain. Pracownicy IMF i Banku Światowego będą otrzymywać Learning Coiny za wypełnienie określonych zadań edukacyjnych podczas trwania projektu.

Ponadto po zakończonym teście kryptowaluta może zostać wykorzystana do tworzenia smart kontraktów, walki z praniem brudnych pieniędzy oraz zwiększenia ogólnego poziomu transparentności.

To kolejna ważna wiadomość dotycząca adopcji kryptowalut i technologii blockchain. Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy to globalne instytucje i jeśli one już w widoczny sposób interesują się blockchainem, to ta technologia zaczyna mieć na prawdę realne szanse na zaistnienie, nie tylko w finansach ale i wielu innych dziedzinach życia.

Niedawno pisaliśmy o innej bardzo znaczącej wiadomości dotyczącej francuskiej branży ubezpieczeniowej, która dostała zielone światło na inwestowanie w kryptowaluty.

Warta 2 biliony $ branża ubezpieczeń we Francji może od teraz inwestować w kryptowaluty

Dodaj komentarz