Największa giełda

MicroStrategy wyemituje kolejne 600 mln $ obligacji na zakup Bitcoina

Firma MicroStrategy nadal widzi niegasnący potencjał w Bitcoinie, dlatego planuje wyemitować kolejną transzę obligacji o wartości około 600 milionów dolarów, które zostaną przeznaczone na zakup BTC.

W opublikowanym ostatnio oświadczeniu firma MicroStrategy ujawniła, że zamierza zaoferować 600 milionów dolarów w zamiennych obligacjach uprzywilejowanych z terminem zapadalności do 2027 roku, dodając, że „zamierza wykorzystać wpływy netto ze sprzedaży obligacji na zakup dodatkowych bitcoinów”.

Obligacje będą wymienialne na gotówkę, akcje zwykłe MicroStrategy lub kombinację obu aktywów jaką spółka uzna za najlepszą. MicroStrategy spodziewa się również, że pierwotnym nabywcom obligacji zostanie udzielona opcja zakupu dodatkowych 90 milionów dolarów obligacji, z zastrzeżeniem określonych warunków.

Spółka MicroStrategy była niegdyś mało znaną firmą dostarczającą oprogramowanie dla biznesu. Popularność firmie przyniosła inwestycja w Bitcoina, która opiewa obecnie na 70 470 BTC o łącznej wartości około 3,5 miliarda dolarów.

Pomysł z emisją obligacji nie jest nowy w przypadku MicroStrategy, która już pod koniec grudnia wyemitowała instrumenty dłużne w wysokości 650 milionów dolarów, które zostały przeznaczone na poczet zakupu BTC.

Dodaj komentarz