Największa giełda

MicroStrategy posiada Bitcoiny o wartości ponad 1,5 mld $

Amerykańska firma MicroStrategy poinformowała o dokonaniu najnowszej inwestycji w Bitcoina wartej 650 milionów $, za które zostało zakupionych 29 646 BTC. Tym samym MicroStrategy posiada już 70 470 BTC o łącznej wartości ponad 1,5 miliarda $.

Na poczet zakupu kolejnych Bitcoinów, firma MicroStrategy wyemitowała instrumenty dłużne w wysokości 650 milionów $. Będą one wypłacać rocznie 0,750% odsetek kwalifikowanym nabywcom instytucjonalnym.

MicroStrategy to amerykańska spółka dostarczająca Business Intelligence (BI), oprogramowanie mobilne i usługi w chmurze. Głównymi konkurentami biznesowymi MicroStrategy są SAP AG Business Objects, IBM Cognos i platforma BI firmy Oracle Corporation. Prezesem spółki jest Michael J. Saylor, który jest gorącym zwolennikiem Bitcoina i w październiku tego roku pochwalił się że sam posiada 17 732 BTC, które kupił za mniej niż 10 000 $ za sztukę.

Oprócz inwestycji w BTC firma mocno angażuje się w rozwój kryptowalut i zdecentralizowanej technologii blockchain, łącznie z prowadzeniem własnego węzła Bitcoina.

Dodaj komentarz