Największa giełda

MicroStrategy kupuje 9000 BTC w trzecim kwartale

Firma MicroStrategy poinformowała, że w ostatnim kwartale zakupiła dodatkowe 9 000 BTC. Obecnie portfolio firmy opiewa na 114 042 BTC wartych około 7 miliardów dolarów.

W raporcie za trzeci kwartał 2021 roku MicroStrategy potwierdza, że posiada 114 042 BTC kupione po średniej cenie 27 713 dolarów za sztukę. Oznacza to, że przez ostatnie trzy miesiące firma dokupiła prawie 9 000 BTC. CEO MicroStrategy Michael Saylor podkreśla, że firma ma zamiar kontynuować obraną strategię Bitcoin dokupując kolejne aktywa.

„Dzisiaj MicroStrategy jest największym na świecie notowanym na giełdzie właścicielem korporacyjnym Bitcoina, posiadającym ponad 114 000 Bitcoinów. Będziemy nadal oceniać możliwości pozyskania dodatkowego kapitału w celu realizacji naszej strategii Bitcoin.” – powiedział Saylor.

Udana inwestycja w kryptowaluty

Jak na razie strategia obrana przez MicroStrategy jest bardzo opłacalna. Kupienie 114 042 BTC po średniej cenie 27 713 dolarów, oznacza że firma zapłaciła 3,2 miliarda dolarów, a sprzedając posiadane Bitcoiny po dzisiejszej cenie, MicroStrategy zarobiła by około 6,9 miliarda dolarów. W tym momencie daje to firmie potencjalny zysk na poziomie 3,7 miliarda dolarów.

Firma MicroStrategy jest producentem oprogramowania biznesowego, rozwiązań dedykowanych aplikacjom mobilnym oraz rozwiązań działających w chmurze.

Przychód firmy wypracowany ze sprzedaży oferowanych rozwiązań wyniósł w ostatnim kwartale 128 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 0,5 % w stosunku do tego samego kwartału ubiegłego roku. CEO Michael Saylor podkreślił, że rosnące ogólne zapotrzebowanie na usługi firmy, przyczyniło się do dobrych wyników firmy w trzecim kwartale tego roku

Według Zacks Investment Research, firmy analizującej zyski MicroStrategy: „Ten raport kwartalny stanowi niespodziankę zysków w wysokości 66,07%. Kwartał temu oczekiwano, że ta firma zajmująca się oprogramowaniem biznesowym zaksięguje zysk w wysokości 0,73 USD na akcję, podczas gdy faktycznie wygenerowała zysk w wysokości 1,72 USD, co stanowi niespodziankę w wysokości 135,62%”.

Dodaj komentarz