Największa giełda

MicroStrategy kupi Bitcoina za 500 mln $

MicroStrategy proponuje emisję obligacji zamiennych o wartości 500 milionów dolarów w celu zwiększenia swoich zapasów Bitcoin. Notowana na Nasdaq firma obecnie posiada 214 400 BTC.

MicroStrategy planuje sprzedaż długu na kwotę 500 milionów dolarów, aby zwiększyć swoje zapasy BTC. Firma ta, notowana na Nasdaq, posiada aktualnie 214 400 BTC. W 2023 roku, gdy BTC osiągnął swój najwyższy poziom, ekosystem Bitcoin rozwijał się dynamicznie. Wzrost cen BTC oraz wypłaty Bitcoinów o wartości 1 miliarda dolarów sugerują byczy nastrój na rynku.

Techniczna analiza wskazuje na byczą perspektywę Bitcoina dzięki trójkątnej konsolidacji. MicroStrategy (MSTR), firma analityczna i posiadacz Bitcoinów notowana na Nasdaq, ogłosiła w czwartek plany emisji zamiennych obligacji uprzywilejowanych o wartości 500 milionów dolarów z terminem wykupu w 2032 roku. Środki z obligacji będą przeznaczone na zakup dodatkowych Bitcoinów i inne cele korporacyjne.

Obligacje będą niezabezpieczone, stanowiące nadrzędne zobowiązania MicroStrategy, a odsetki będą płatne półrocznie od 15 grudnia 2024 roku. Oferta zależy od warunków rynkowych i nie ma gwarancji jej realizacji ani warunków. Spółka może wykupić część lub całość obligacji od 20 czerwca 2029 roku.

Nabywcy instytucjonalni spełniający kryteria Zasady 144A Ustawy o papierach wartościowych z 1933 roku będą kwalifikować się do oferty prywatnej.

MicroStrategy posiada obecnie 214 400 BTC o wartości ponad 14 miliardów dolarów, będąc największym posiadaczem Bitcoinów notowanym na giełdzie. Firma zaczęła gromadzić Bitcoiny w 2020 roku, uznając je za swoje aktywo rezerwowe.

Dodaj komentarz