Największa giełda

MicroStrategy dokupuje kolejne Bitcoiny pomimo spadków

Firma MicroStrategy kupiła kolejnych 13 000 BTC po średniej cenie 37 617 dolarów, zwiększając swoje zasoby do 105 085 Bitcoinów.

Amerykańska spółka kierowana przez Michaela Saylora, nic sobie nie robi ze spadków na Bitcoinie, przeciwnie, inwestuje dalej stając się poważnym graczem w tym biznesie. Pomimo wszystko, cena akcji MicroStrategy nie pozostaje obojętna na spadki BTC. Po tym jak Bitcoin zanurkował wczoraj poniżej 30 000 dolarów, równie boleśnie zareagowały akcje MicroStrategy, spadając o 11 % w ciągu jednego dnia.

Dość ryzykowna strategia MicroStrategy kupowania Bitcoina za wszystko, może przy utrzymujących się spadkach BTC, zakończyć się spektakularnym bankructwem. Spółka wykorzystuje wszystkie swoje możliwości żeby zwiększyć udziały w Bitcoinie, kupuje za gotówkę, emituje obligacje, a nawet zamierza sprzedać część swoich akcji.

MicroStrategy ze spółki produkującej oprogramowanie, tak na prawdę zaistniała dopiero kupując Bitcoina. Kiedy Michael Saylor w sierpniu 2020 roku kupił pierwszego Bitcoina, cena akcji Microstrategy wynosiła około 200 dolarów za sztukę, dziś jest to trzy razy więcej, więc strategia inwestowania w BTC jak na razie się opłaciła.

Dodaj komentarz