Największa giełda

Meetup Blockchain Devs 3#, 13 czerwca w Poznaniu

blockchain devs

Trzecie z kolei spotkanie pt. ,,Hyperledger – Blockchain używany przez korporacje – business case ze świata”, odbędzie się 13 czerwca, a prowadzący to sam Chief Technology Officer IBM Polska – Piotr Benke.

Piotr Beńke o spotkaniu:

Popularność technologii blockchain nieustannie rośnie od roku 2009. To właśnie w tym roku miała miejsce publikacja autorstwa Satoshi Nakamoto, opisująca innowacyjną technologię rozproszonych rejestrów umożliwiającą bezpieczne przesyłanie wartości drogą elektroniczną pomiędzy stronami transakcji bez udziału systemu centralnego/strony trzeciej jako arbitra. W dobie ekonomii zaufania technologia ta doczekała się wielu implementacji realizowanych za pomocą blockchain’a w wariancie publicznym jak i prywatnym. Każdy z tych wariantów ma swoje unikalne cechy adresujące specyficzne potrzeby każdej z branż. W obszarze rozwiązań klasy enterprise dużą popularność zdobywają rozwiązania w wariancie prywatnym pozwalające na implementację kolejnych zastosowań w zależności od potrzeb i regulacji danego rynku, gdzie brak anonimowości jest wymogiem obowiązkowym. Dzięki zaufaniu do informacji jaką daje technologia, brak możliwości manipulowania danymi i niezawodność całego rozwiązania, wiele z firm spogląda na zastosowanie technologii blockchain w swoich operacjach/procesach w celu ich optymalizacji. Zastosowanie tej technologii w biznesie przynosi olbrzymie korzyści mając istotny wpływ na sposób prowadzenie biznesu, śledzenie informacji, transakcji, czy też budowanie nowych kategorii rozwiązań. Rozwiązania realizowane w technologii blockchain wychodzą z fazy testów i pilotażu i coraz częściej są wdrażane produkcyjnie poprawiając wskaźniki biznesowe i ekonomiczne wykorzystujących je firm i całych branż. Serdecznie zapraszam na najbliższą prelekcję, gdzie przedstawię powody, dla których zainteresowanie biznesu tą technologią jest tak duże oraz omówię kilkanaście wdrożeń o zasięgu globalnym, między innymi w transporcie i logistyce, retailu, sektorze finansowym, produkcji, obrocie towarami o dużej wartości, itp. Mam nadzieję, że zainspiruje to uczestników spotkania do znajdowania kolejnych zastosowań DLT (ang. Distributed Ledger Technology) z korzyścią dla firm i ich klientów.

Wstęp bezpłatny, po zarejestrowaniu się. Miejscem spotkania będzie Collegium Da Vinci na ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, 61-719 Poznań. Start o godz. 16:00.

Strona internetowa wydarzenia: Meetup Blockchain Devs 3#

Dodaj komentarz