Największa giełda

Mastercard zaoferuje klientom rozwiązania kryptowalutowe

Mastercard we współpracy z Bakkt zaoferują klientom szereg rozwiązań kryptowalutowych, w tym możliwość kupowania, sprzedawania i przechowywania aktywów cyfrowych oraz oferowania kryptowalut jako nagród lojalnościowych.

Sprzedawcy, banki i firmy fintech w USA będą mogły już wkrótce zaoferować swoim klientom dostęp do szeregu usług kryptowalutowych. Partnerstwo Mastercard i Bakkt umożliwi konsumentom kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie aktywów cyfrowych za pośrednictwem portfeli powierniczych obsługiwanych przez platformę Bakkt oraz usprawnione wydawanie markowych kryptograficznych kart debetowych i kredytowych.

Dodatkowo Mastercard zamierza zintegrować kryptowaluty ze swoimi rozwiązaniami lojalnościowymi. Dzięki temu klienci sieci płatniczej, do której należą handlowcy czy banki, będą mogli zaoferować swoim klientom nagrody lojalnościowe w postaci aktywów cyfrowych.

Sherri Haymond, wiceprezes wykonawczy ds. Partnerstw cyfrowych w Mastercard powiedziała:

Mastercard zobowiązuje się do oferowania szerokiej gamy rozwiązań płatniczych, które każdego dnia zapewniają większy wybór, wartość i wpływ. Wraz z Bakkt i opierając się na naszym pryncypialnym podejściu do innowacji, nie tylko umożliwimy naszym partnerom oferowanie dynamicznego połączenia opcji zasobów cyfrowych, ale także zapewnimy zróżnicowane i odpowiednie doświadczenia konsumenckie.

Mastercard

Konsumenci coraz bardziej zainteresowani kryptowalutami

Z badań przeprowadzonych przez Bakkt wynika, że coraz więcej konsumentów interesuje się kryptowalutami. Prawie połowa badanych zgłosiła zakup kryptowalut w pierwszej połowie 2021 roku. Większość badanych stwierdziła, że chętnie dowie się czegoś więcej o walutach cyfrowych i chciałaby ich używać, gdyby sposób działania był dla nich bardziej zrozumiały.

Obie firmy deklarują swoje zaangażowanie w branżę kryptowalut. Mastercard inwestuje w przestrzeń aktywów cyfowych, między innymi poprzez przejęcie CipherTrace, partnerstwa z wiodącymi graczami kryptograficznymi czy tworzenie nowych platform do testowania i obsługi walut cyfrowych banku centralnego.

Bakkt to platforma umożliwiająca klientom zakup, sprzedaż i przechowywanie kryptowalut. Od 18 października 2021 roku Bakkt jest publicznie notowany na NYSE pod oznaczeniem BKKT.

„Jesteśmy niesamowicie podekscytowani współpracą z Mastercard, aby zapewnić usługi lojalnościowe w zakresie kryptowalut milionom konsumentów” – powiedziała Nancy Gordon, EVP, Loyalty Rewards & Payments w Bakkt. „Ponieważ marki i handlowcy starają się przemawiać do młodszych konsumentów i ich preferencji dotyczących transakcji, te nowe oferty stanowią wyjątkową okazję do zaspokojenia rosnącego popytu na elastyczność w zakresie kryptowalut, płatności i nagród”.

Dodaj komentarz