Największa giełda

Mastercard umożliwi obsługę płatności kryptowalutami w tym roku

Gigant płatniczy Mastercard zapowiedział, że w przeciągu tego roku udostępni sprzedawcom możliwość przyjmowania płatności w kryptowalutach.

Firma nie ujawniła jeszcze które kryptowaluty będą obsługiwane, ani w jakich częściach świata usługa będzie dostępna. Mastercard wspomniał natomiast, że zamierza włączyć do tej usługi stablecoiny, które uważa za bezpieczne i niezawodne.

Aktywa wybrane przez Mastercard będą musiały spełniać szereg kryteriów dotyczących bezpieczeństwa, wymagań KYC, respektowania obowiązujących przepisów prawa oraz stabilność jako środek płatniczy.

Pierwsze plany Mastercard związane z obsługą płatności w BTC pojawiły się w 2013 roku, kiedy firma złożyła patent na taką usługę. Zostały one jednak zarzucone w 2015 roku i aż do teraz nic na ten temat nie było wiadomo.

Warto dodać, że Mastercard nigdy nie porzucił potencjalnych możliwości jakie dają kryptowaluty i technologia blockchain i cały czas pracuje nad rozwojem i ewentualnym wdrożeniem tej technologii do swoich usług.

Firma podała, że ​​posiada 89 patentów na blockchain i czeka na zatwierdzenie kolejnych 285 na całym świecie. Dotyczą one między innymi kwestii zachowania prywatności podczas dokonywania płatności kryptowalutowych czy natychmiastowego przetwarzania i weryfikacji transakcji w łańcuchu bloków.

Dodaj komentarz