Największa giełda

Mastercard przetestuje USDC do płatności

Firma Circle emitująca stablecoin USD Coin oraz Mastercard, rozpoczną program pilotażowy testujący wykorzystanie USDC w transakcjach z użyciem kryptowalut.

Program będzie skupiony na wykorzystaniu USDC do konwersji kryptowalut na waluty fiat i przetestuje “rozszerzenie możliwości emitentów i firm kryptograficznych w celu umożliwienia klientom wydawania ich aktywów kryptograficznych. Zaangażowanie przetestuje wykorzystanie USDC jako środka ułatwiającego wydawcom kart rozliczanie płatności na rzecz Mastercard”.

USDC to jeden z najczęściej wykorzystywanych stablecoinów, znajdujący się obecnie na szóstym miejscu w rankingu kryptowalut pod względem kapitalizacji. Podaż USDC wzrosła do ponad 25 miliardów dolarów w obiegu, z ponad 785 miliardami dolarów wolumenu transakcji w łańcuchu.

Współpraca z Mastercard ulepszy program kart kryptowalutowych do wymiany cyfrowych walut, ułatwiając partnerom konwersję kryptowalut na tradycyjne waluty fiducjarne.

„Współpraca między Mastercard i Circle napędza nowe możliwości płatności i handlu walutami cyfrowymi” – powiedział Raj Dhamodharan, wiceprezes wykonawczy Mastercard ds. aktywów cyfrowych i produktów blockchain. „Rynek kryptowalut nadal dojrzewa i wspólnie dążymy do zmniejszenia tarcia i stworzenia wybóru dla ludzi.”

Dodaj komentarz