Największa giełda

LUNA 2.0 spada o 65 % w zaledwie kilka godzin

LUNA 2.0, nowy token który miał zmazać katastrofalny upadek zanotowany przez projekt Terra, tuż po uruchomieniu, w zaledwie kilka godzin, stracił na wartości ponad 65 %.

LUNA 2.0 została uruchomiona 28 maja na zupełnie nowym blockchainie niemającym wspólnej historii z pierwszą wersją kryptowaluty. Plan odbudowy projektu Terra został zaproponowany przez dyrektora generalnego Do Kwona i przyjęty znaczącą większością głosów przez społeczność Terra. W ramach uruchomienia nowej sieci posiadacze dawnych tokenów LUNA otrzymali nowe tokeny mające nieco złagodzić poniesione przez nich straty.

Niestety nadzieje pokładane w uruchomieniu nowej sieci spełzły na niczym, bowiem w zaledwie dwa dni wartość tokena LUNA 2.0 spadła o ponad 65 %. Według CoinMarketCap cena w momencie uruchomienia wynosiła 17,8 dolarów, natomiast na ten moment jest to 6,5 dolara.

terra cena

W sieci aż roi się od gorzkich słów i drwin z planu zaproponowanego przez Do Kwona. To jego właśnie część kryptowalutowej społeczności obwinia o upadek projektu Terra.

Pomimo wszystko nowa sieć została uruchomiona, a airdrop tokenów rozdystrybuowany zgodnie z planem zakładającym przekazanie części tokenów od razu, a reszty stopniowo przez kolejne lata. Wiele znaczących giełd wsparło próbę odbudowy projektu. Giełda Binance zapowiedziała dodanie Terra 2.0 (LUNA) do Strefy Innowacji i uruchomienie handlu parami LUNA/USDT i LUNA/BUSD w dniu 31 maja o godz. 06:00 (UTC).

Krypto inwestorzy nie wierzą w odbudowę projektu, a zamiast tego chcą odzyskać choć część utraconych środków. Wielu z nich przewiduje, że uruchomienie handlu na Binance spowoduje tylko dalsze spadki ceny kryptowaluty.

Dodaj komentarz